Wymagałem gotówki na nabycie nowego wozu. Stary samochód był zepsuty, toteż nie pracował odpowiednio. Pragnąłem nabyć nowy wóz aby być w stanie wyjeżdżać do pracy. Zamieszkuję pod Wrocławiem, więc na co dzień jeżdżę ok. jednej godziny. Jeślibym nie miał pojazdu, to miałbym w obowiązku jeździć ponad 2,5 h pociągiem. Pragnąłem wymyślić jakieś wyjście ażeby dostać potrzebną forsę a potem zakupić samochód.

Spotkanie w moim banku

Postanowiłem, że zwrócę się do mojego oddziału banku i wypiszę podanie o pożyczkę gotówkową. Chciałbym niewysoką pożyczkę, jakieś 10 tys. złotych, gdyż tylko tyle kosztował kilkuletni Citroen, jaki odkryłem w salonie samochodowym. Jednakże doradca klienta w oddziale banku rzekł, że zweryfikował mą miarodajność spłat kredytu oraz, że mam pejoratywny zapis w bazie KRD. Domyśliłem się, że chodzi o to, że rok temu miałem problem z uregulowaniem jednej transzy za kupiony telefon. Wówczas przekazano mi reprymendę a w konsekwencji miałem w obowiązku zwrócić dodatkowe koszty. Nie wiedziałem, że był po tym zapis w bazach gospodarczych. Z tego powodu nie mogłem uzyskać zobowiązania w oddziale banku, chociaż zapewniono mnie, iż w przyszłym roku będzie to możliwe. Jednakże pożądałem nabyć samochód w tej chwili, nie zaś za jakiś czas więc miałem kłopot. Wyłożyłem to bratu, zaś on doradził mi abym sięgnął do chwilówek pozabankowych. Zarekomendował też witrynę internetową https://pozabankowiec.pl/807/pozyczki-bez-bik-ranking/, na jakiej obecny jest pełen ranking firm pożyczkowych. Postanowiłem ubiegać się o chwilówkę dlatego że nie miałem jakiegokolwiek wyjścia.

Kredyty długoterminowe do 12 tysięcy zł

Zauważyłem, że odpowiednim rozwiązaniem może być aplikowanie o kredyt ratalne. Na poleconej stronie www pozabankowiec.pl pożyczki pozabankowe online znalazłem też opisy na temat pożyczek przez internet. Spostrzegłem, iż nadzwyczaj dobrą ocenę ma firma Ratkomat stąd postanowiłem skorzystać z owej interesującej oferty. Uzupełniłem podanie o zobowiązanie ratalne na czas 24 miesiące, zaś później ów wniosek przekazałem do weryfikacji. Po trzech minutach uzyskałem wiadomość, iż zostanie mojej osobie przekazana wielkość pożyczki jaką pożądałem zyskać. Cieszyłem się. Zdobyłem gotówkę na rachunek w banku jeszcze tego samego wieczoru. 3 dni potem zakupiłem pojazd, a mój dług oddałem po pięciu miesiącach. Okazał się to nader udany krok.